• 1400/12/22 - 22:20
  • تعداد بازدید خبر : 69
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
۲۲ اسفند روز شهدا

پیام دکتر عزتی سرپرست معاونت آموزشی به مناسبت روز شهدا

بسم ربّ الشهدا و الصدّیقین
    شهادت بالاترین فضیلت الهی است که نصیب شهیدان گرانقدر، این مردان مرد و پاک ترین بندگان خدا و مجاهدان مخلص راه الهی می شود.

      مقام شهدا را جز عارفان و شاهدان حقیقت، کسی نمی فهمد و حقیقت را به غیر چشم دل نمی توان دید. فریاد شهیدان در همیشه ی تاریخ جاری است؛ فریادی که ریشه در «هل من ناصر ینصرنی» سیدالشهدا دارد.  و چه زیبا می گوید شهید والامقام مجید کریمی:« عارفان را معبودی است که چون پروانه در پی وصالش می سوزند و در هجرش می گدازند و عاشقان را معشوقی . و چه والاست که معشوق خالق باشد و عاشق در پی لقایش بشتابد . آری بدین گونه است که رهروان این طریقت ، راست قامتان جاودانه ی تاریخ خواهند ماند و حیات مکتبشان را با خون خویش ضامن می گیرند . آری اینان کاروانیان آل یاسینند که مظلوانه و گمنام وضوی خون می گیرند و مشتاقانه سر به سجاده ای به وسعت کربلاهای مکرر تاریخ می نهند و پرواز عشق را آغاز می کنند و اینان در جبهه های نور و در مصاف با شب پرستان ، انتقال دهندگان تاریخ کربلایند.»
 آری شهدا، این امامزادگان عشق و شجاعان روزگار که در راه زنده نگه داشتن اسلام و برپایی و عزّت انقلاب و ایران سرافراز، تا آخرین قطره خون پاکشان، غیورانه و مردانه قامت راست کردند و استقلال، آزادی و حیات عزّتمندانه را برای این کشور و ملّت بزرگ به ارمغان آوردند. شهدا به فرموده خداوند متعال زنده اند.یعنی همواره ناظر بر اعمال ما هستند و با رفتنشان  رسالتی از جنس بصیرت، تلاش  و جهاد را بر دوش ما باقی گذاشتند و حال ما به عنوان انسانهایی که مدیون خون پاک این بزرگ مردان آسمانی هستیم، مسئولیتی داریم ممتد که در لحظه لحظه زندگی مان جاری است .
دکتر کامران عزتی
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

  • گروه خبری : اطلاعیه ها
  • کد خبر : 84204
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 26 مرداد 1400